Guarana i jej zastosowanie. Mega moc i pobudzenie.

472508944_XS

Paulinia cupana jest znana również pod nazwą guarana. Jest ona ziarnem, które zawiera więcej kofeiny niż ziarenka kawy. Roślina ta może być stosowana w formie suplementu, a to wszystko za sprawą jej właściwości stymulujących. Nasiona guarany po 2-3 dniach fermentacji są usuwane z wnętrza owocu, a następnie ogrzewane w celu uzyskania 9% wilgoci. W końcowym etapie uzyskany produkt jest mielony na proszek. Paulinia cupana stosuje się jako element amazońskiej medycyny ludowej.

Guarana to popularna nazwa dla rośliny paulinia guarana. Termin ten pochodzi od nazwy kwaśnego i zarazem gorzkiego napoju, który jest przyrządzany przez plemię Guarani z nasion tej rośliny. Bardzo często można spotkać się z jej innymi określeniami jak cierniopląt czy osmęta. Miejscem jest występowania to przede wszystkim Brazylia, a dokładniej rzecz biorąc tereny dorzecza Amazonki i Pary.

Guarana zawiera posiada w swoim składzie substancje określane mianem ksantyn. Mowa tutaj dokładnie o kofeinie, katechinach i procyjanidynach.  Mimo, że znane są indywidualne efekty tych związków, należy przeprowadzić bardziej szczegółowe analizy, które ukazałyby, jak oddziałują one dla tej rośliny. Choć Paulinia cupana ma wysokie stężenie kofeiny, średnia dawka guarany jest na tyle niska, aby ograniczyć działanie kofeiny.

Guarana pełni rolę suplementu diety. Dzieje się tak za sprawą jej właściwości pobudzających. W skuteczny sposób znosi uczucie zmęczenia fizycznego jak i psychicznego, a także poprawia funkcjonowanie naszego układu nerwowego co objawia się lepszą koncentracją czy zapamiętywaniem. Roślina ta może mieć również działanie przeciwnowotworowe i psychostymulujące. Niestety są to jedynie przypuszczenia. Aby określić wszystkie właściwości tego specyfiku, należy przeprowadzić szczegółowe badania. Paulinia cupana nie jest związkiem, który pośredniczy w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

Guaranę i produkty z dodatkiem guarany można stosować w przypadku:

- zmęczenia fizycznego i psychicznego
- słabej odporności
- zaburzeń koncentracji, pamięci
- bólów głowy, migreny
- dolegliwości związanych z krążeniem
- w okresach rekonwalescencji po chorobach, operacjach
- depresji, stresu, stanów nerwicowych

Zalecana dawka guarany powinna wynosić 50-75 mg 1 raz dziennie – najlepiej przed południem. Można również stosować dwie dawki suplementu po 50 mg: rano (po przebudzeniu) i po południu.

Łączna ilość specyfiku to 100 mg na cały dzień. Mimo przypuszczalnych zaleceń konieczne jest, aby przeprowadzić szczegółowe badania, które określiłyby odpowiednią ilość preparatu dla człowieka. Nie zaleca się, aby stosować guaranę w nocy, bo ma właściwości stymulujące i pobudzające.

Guarana i produkty, które zawierają ten składnik, nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży oraz podczas karmienia. Środki ostrożności podczas suplementacji ziołem muszą zachować osoby chore na cukrzycę, zmagające się z nadciśnieniem, arytmią serca.

Przekroczenie dobowej dawki guarany może doprowadzić do wystąpienia objawów niepożądanych. Wśród nich najczęściej wymienianymi symptomami są: bezsenność, nadmierny wzrost ciśnienia tętniczego krwi, kołatanie serca, niepokój i stany splątania oraz zaparcia.

 

Guaranę w super atrakcyjnej cenie kupisz na www.progresshop.pl.

,
3 comments on “Guarana i jej zastosowanie. Mega moc i pobudzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>