Siłownia na świeżym powietrzu.

SONY DSCMimo że jest już zima  chcieli byśmy trochę przybliżyć Wam temat siłowni na świeżym powietrzu i zachęcić do ćwiczeń mimo że na dworze nie jest za ciepło.

SONY DSCSONY DSC

W dzisiejszych czasach ludzie zdają sobie sprawę z tego, że sportowy styl życia oraz sprawność fizyczna są niezwykle ważne do poprawy zdrowia. Brak ruchu oraz siedzący tryb życia są przyczyną otyłości zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

W wielu miastach i gminach powstają siłownie na świeżym powietrzu, parki fitness po to, by zachęcić ludzi do zmiany stylu życia na zdrowszy oraz dają możliwość każdemu mieszkańcowi uprawiania zdrowego trybu życia.  Parki fitness czy też takie siłownie zwiększają atrakcyjność publicznych skwerów, placów zabaw, basenów czy miejskic h parków. Mogą z nich korzystać dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów czy szkół średnich.

SONY DSCSONY DSC

Siłownie pod gołym niebem są takim magnesem przyciągającym nie tylko sportowców,ale również.

zwykłych ludzi dbających o zdrowie i kondycję fizyczną. Ułatwiają także nawiązywanie i utrwalanie kontaktów międzyludzkich, poprawiają nastrój, wyciszają wewnętrznie poprzez naturalne otoczenie. To doskonały pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym podczas przerw i wolnych godzin. Przede wszystkim  nie trzeba za nie płacić – są dostępne dla każdego!!!

SONY DSC

Wszystkie urządzenia służą do ćwiczeń niemal wszystkich grupy mięśni: rąk, nóg, ramion, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Podzielone są na grupy służące do treningu siłowego, który poprawia koordynację oraz krążenie krwi.

Urządzenia te dostosowane są do polskich warunków klimatycznych i odporne na próby zniszczenia. Nie wymagają regularnej konserwacji. Są pokryte trwałymi farbami przeznaczonymi do użytku zewnętrznego, co w połączeniu z odpowiednią technologią malowania zapewnia odporność na korozję, działanie promieni słonecznych, zmiany temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne.

SONY DSCSONY DSC

Przyrządy do ćwiczeń są łatwe w samodzielnej obsłudze, mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęły.

Trening na siłowni zewnętrznej aktywizuje stawy, poprawia też kondycję, koordynację ruchową, pozwala rozciągnąć mięśnie i wymasować obolałe części ciała.

SONY DSCSONY DSC

Siłownia na „wolnym powietrzu” jest bezpiecznym, atrakcyjnym i ogólnodostępnym miejscem dla wszystkich osób, którzy chcą zadbać o swoją kondycję ruchową. Przede wszystkim jest ona nowoczesną formą aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jest tylko jedna wada siłowni na powietrzu, a mianowicie taka że nie można zwiększyć ani zmniejszyć obciążenia na maszynach i wszystkie ćwiczenia wykonujemy wykorzystując wyłącznie własną  masę ciała.

SONY DSCSONY DSC

Zdjęcia  przedstawione w naszym artykule są zdjęciami siłowni w naszej miejscowości Końskowola.

Wysyłajcie do nas zdjęcia siłowni w Waszych miejscowościach, a my je opublikujemy na naszym blogu. Piszcie również co Wy uważacie na ich temat i jak Wam się ćwiczy

SONY DSC

Hostessa która pozowała do zdjęć nazywa się Wiktoria.

Przyszła mistrzyni fitnes :).

,
One comment on “Siłownia na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>